3.0SMI58CA
Mfr.Part #
3.0SMI58CA
Datasheet
3.0SMI58CA
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC
Stock
10093
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
32.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V